W niedzielę, na bocznym boisku Uranii Kochłowice, zmierzyły się ze sobą dwie niepokonane do tej pory drużyny. Jednak to goście byli w tym derbowym spotkaniu faworytem. Jak przystało na mecz między zespołami z tego samego miasta, nie zabrakło walki i twardej gry. Jastrząb był stroną przeważającą, nie dopuszczając gospodarzy do zbyt wielu sytuacji. Po raz trzeci w tym sezonie udało zachować się czyste konto. W pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy bramek. Najlepszą sytuacje do otworzenia wyniku miał Paweł Latoska ale piłka po jego strzale wylądowała tylko na poprzeczce. Kontrowersje wzbudził brak podyktowania rzutu karnego, po ewidentnym faulu na Patryku Nowoku. Wygraną zapewniliśmy sobie w drugiej połowie. Już na samym jej początku Nowok znów był faulowany w polu karnym, lecz tym razem sędzia podyktował już „jedenastek”. Pewnie wykorzystał go nasz kapitan, Damian Solak, notując swoją drugą bramkę w sezonie. Bielszowiczanie mimo prowadzenia, nie cofnęli się do obrony, ciągle stwarzając okazję na podwyższenie wyniku. Znakomitym dryblingiem w bocznym sektorze boiska popisał się Nowok, mijając 4 rywali i zakładając 2 siatki, strzelił jednak obok bramki, z ostrego kąta. Skuteczny okazał się w tym meczu nas napastnik, Adam Pawlak, który na bramkę zamienił kapitalne prostopadle podanie Kapicy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gości, dzięki czemu Jastrząb utrzymał swoją pozycję wicelidera w ligowej Tabeli.

GKS Urania II Kochłowice – TP Jastrząb Bielszowice 0:2 (0:0)

Skład: Kałka, – Tutka (55′ Wiertelorz), Solak, Kapica, Piszczatowski, – Nowok P., Żuk, Babczyński, Latoska P., – Radecki (60’Gosz), Pawlak (90′ Brzeziński).

Ławka: Gosz, Wiertelorz, Jaworek, Brzeziński.

48′ 0:1 Damian Solak
84′ 0:2 Adam Pawlak (Kapica)

 

Z bardzo dobrej strony w niedziele również zaprezentował się zespół rezerw. Przy licznej widowni pokazał ładną dla oka grę, odnosząc pewne zwycięstwo. Wygraną zapewniły dwie bramki Kaizka i jedno trafienie Doriana Nowoka. Jedno trafienie zasługuje na szczególne pochwały. Paweł Kaizik zdecydował się na strzał z około 30 metrów ! a piłka wpadła w same „widły”. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem w drugiej połowie meczu.

TP Jastrząb II Bielszowice – Kamionka Mikołów 3:1 (3:0)

Skład: Jaworek, – Latoska M (55′ Bujak), Seidel, Nowok D, Henisz, – Anioł, Hewlik (65′ Mamoń), Banisz (45′ Guśtak), Brzeziński (45′ Busz), – Gosz (55′ Kaczmarek), Kaizik.

2′   1:0 Kaizik
19′ 2:0 Dorian Nowok (Banisz)
40′ 3:0 Kaizik
73′ 3:1