Od pewnej wygranej rozpoczynamy sezon 2018/2019. W sobotę 25 sierpnia podejmowaliśmy na własnym boisku w obecności około 100 kibiców, UKS Szopienice. Przed spotkaniem wiedząc że czeka nas ciężki mecz z trudnym rywalem, każdy był zmobilizowany i gotowy do walki o 3 punkty. Pewności siebie dodawał dobrze przepracowany okres przygotowawczy.

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i oba zespoły nie chciały się zbytnio odsłaniać. Goście cierpliwie ustawiali się na własnej połowie zamykając wolne przestrzenie dla Bielszowiczan. Mimo tego zdołaliśmy stworzyć kilka dobrych sytuacji. Po niezłym dryblingu strzał Pawlaka na aut musiał sparować bramkarz, również Nowok znajdując się w dobrej sytuacji został w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę. Goście odpowiadali szybkimi atakami lecz pomimo dobrych pozycji strzeleckich ich próby okazywały się niecelne lub zbyt słabe by zaskoczyć Kałkę.

Na drugą połowę trener postanowił na wprowadzenie z ławki Latoski który miał ożywić grę na skrzydłach. Zmieniło się też ustawienie naszego zespołu. Z defensywnego z trójka środkowych pomocników przeszliśmy do ofensywnego z dwójką napastników. Na swoją nominalną pozycję ze skrzydła mógł przejść Radecki, co od razu zwiększyło liczbę sytuacji bramkowych. Niespełna 10 minut czekaliśmy na efekty. Po doskonałej akcji i płaskim dograniu w pole karne Pawlaka, najpierw piłkę przepuścił jeden z naszych zawodników, a zamykający akcje Nowok mógł spokojnie pewnym strzałem pod poprzeczkę otworzyć wynik meczu. Gorąco również zrobiło się parę minut później gdy po dokładnym dograniu z rzutu różnego świetnie główkował Michalski a piłka trafiła w słupek; po ogromnym zamieszaniu jeszcze dwa razy mogliśmy ją wbić do bramki gości lecz tym razem szczęście było po stronie przyjezdnych. Ze względu na niekorzystny wynik nasz rywal zaczął bardziej napierać ale mimo dobrych sytuacji wynik nie zdawał się być zagrożony co udokumentowaliśmy drugą bramką w ostatnich minutach meczu. Tym razem Michalski wziął drobną poprawkę i już pewnie zmieścił piłkę po strzale głową tuż przy słupku po dograniu z rzutu wolnego Walczyka.

TP Jastrząb Bielszowice UKS Szopienice 2:0

Skład: Kałka – Wiertelorz, Michalski, Solak, Piszczatowski – Radecki (86′ Gosz), Kapica (45′ Latoska), Walczyk, Babczyński, Nowok (72′ Suwaj) – Pawlak (80′ Brzeziński)

Na ławce: Latoska P, Suwaj, Brzeziński, Gosz, Tutka, Nowok D, Jaworek

Bramki:
55′ 1:0 Nowok Patryk  (Pawlak)
89′ 2:0 Michalski Marcin (Walczyk)

W 2. kolejce katowickiej klasy A w niedzielę 2 września o godzinie 11:00 tym razem na wyjeździe zmierzymy się z drugą drużyna Śląska Świętochłowice, która swój pierwszy mecz zremisowała 1:1 na wyjeździe z Hetmanem Katowice.
W zeszłym sezonie z tą ekipą mierzyliśmy się dwa razy, w listopadzie na wyjeździe wygraliśmy 2:1, zaś w czerwcu zremisowaliśmy u siebie 1:1. Czeka nas znowu zapewne wyrównany mecz w którym do ostatniego gwizdka będzie trzeba walczyć o korzystny rezultat.